Arıza kodları • www.fabrikabölgeservis.com

  Vitopend vissmann kombi arızası şifreleri 111

  göstergede ; ''Bar'' Ve ''Psi'' Yanıp Sönerse : Kombi Ekranında Bu Yazılar Yanıp Sönüyor İse Gaz Bağlantı Basınının Düşük Olduğunu Gösterir. Bu Durumda Tüketici Olarak Müdahale Etmeniz Gereken Bir İşlem Olmamaktadır.

  10/18 Arıza :  Kombinin Dış Hava Sıcaklık Kodunda Kısa Devrenin Ya Da Temassızlığın Oluştuğunu Belirten Arıza Kodudur. Dış Hava Sıcaklığını Ölçme Ve Karta Bildirme Görevinde Olan Sensörde Sorun Olduğu İçin Değişimi Gerekebilir. Bu Konuda Yardımları Viessmann Servisi'nden Almalısınız.

  www.fabrikabölgeservis.com

  30/38 Arıza Kodu :

  Cihazın Kazan Isı Kısa Devre Yaptığında Ya Da Temassızlık Söz Konusu Olabilir Kombi Bu Uyarı Kodlarını Vermektedir. Bu Durumda Petekler Isı Sağlamaz Ve Sensör Değişimi Gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalı Konu Hakkında Yardım Almalısınız.

  www.fabrikabölgeservis.com

  50/58 Arıza Kodu:  Boylerin Isı Sensöründe Kısa Devre Olması Ya Da Temassızlık Olması Sebebi İle Sıcak Suyun Hazırlanamadığını Belirten Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Gerekli Yardımları Viessmann Servisi'nden Almalısınız.

  www.fabrikabölgeservis.com

  51/59 Arıza Kesin Kodu :  Sıcak Su Sensöründeti Olduğunda Da Kısa Devre Oluştuğunda Vitopend 111 Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodları Belirmektedir. Bu Durumda Kombi Sıcak Su Sağlamaz Ve Sensörün Değişimi Gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi 'ni Aramalı Yardım Talebinde Bulunmalısınız.

  www.fabrikabölgeservis.com

  OC Arıza Kodu :  Kombiye Girişi Olan Voltajlar Da Düşüklüğü Ol Belirten Koddur. Bu Kod Ekranda Olduğu Sürece Cihazdan Verim Alınmayabilir. Voltajlar Yükseldiğinde Cihazda Düzelecektir. Ancak Bu Sorun Sık Sık Yaşanırsa Kombinin Beynine Zarar Verebilir.

  Viessmann kombi arıza kodları Vitopend 111 Kombi Kodları, Vitopend 111 Hata Kodları

  Vitopend 111 Ariza Kodların Anlamları

  OE Arıza Kodu :  Özellikle Bacalı Kombilerde Baca Çekişi Kontrolünün Devreye Girdiği Belirten Hata Kodudur. Böyle Bir Durumda Olarak Tüketici Bir Süre Kadar Beklenebilir. Göstergede Hala Aynı Sorun Beliriyor İse Bu Durumda Baca İle Alakalı Sorun Yaşanıyor Diyebiliriz.

  B0/B8 Arıza Kodu :  Baca Gazı Sensörü Hissedilmediğin De Ya Da Kısa Devre Yaptığında Ekranında Beliren Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi'ni Arayarak Yardım Almalısınız.

  www.fabrikabölgeservis.com

  F2 Arıza :  Isı Termostatının Devreye Girip Cihazı Geçici Koduna Bloke Ettiğini Gösteren Koddur. Kombiye Reset Atıp Kısa Bir Süre Bekleyiniz. Düzel Takmadığı De Servis Tarafından Müdahale Gerekir. Aray Servisiınız.

  www.fabrikabölgeservis.com

  F3 Arıza Kodu :  Brülörün Devreye Giriş Sırasın Da Kombinin Ateşleme Alev Sistemi Alev Uyarısı Vermeye Başlamış Durumda. Cihaza Birkaç Kez Reset Atınız. Düzelmiyor İse Servis Başvurup Kombiyi Kontrol Etmelerini İsteyiniz.

  F4 Arıza Kodu :

  Kombinin Ateşlemeyi Olması Gerektiği Gibi Yalnız Alevi Algılamadığı İçin Verim Sağlamadığı Durumlarda Kombinde Bu Hata Kodu Belirmektedir. Böyle Bir Durumda Ateşleme Elektrotlarında, Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonda Sorun Var Diyebiliriz.

  F5 Arıza Kodu :  Brülör Çalışma Durumunda Da İken Prosestat Açılmıyor Veya Ateşleme Seviyesi Hızüne Geldiği Zaman Da Prosestat Kapanmıyor. F5 Arıza Uyarısı Da Servis Kontrolü Gerekir. Teknik Servis Çağırınız.

  F6 Arıza :  Baca Çekiş Kodu Bir Gün Yani 24 Saat Devreye Girme İşlemini Tamamlamış. Bu Sorun Devam Ettiği Takdir De Baca Çekimini Gerçekleştiremiyor Olabilir. Servis İle Görüşünüz.

  F8  Arızası : Gaz Valfinin Olağandan Daha Geç Kapanını Belirleyen Koddur. Tüketicinin Müdahale Edeceği Bir Durum Söz Konusu Olmaz. Servis Teşhis Gerekir.

  F9 Arıza Kodu :  Brülörün Arızaya Geçtiğini Belirten F9 Uyarısında Hız Bildirimi Olmadığı İçin Brülör Hata Verir. Bu Esnada Viessmann Teknik Servisi'ni Arayarak Servis Talebin De Bulununuz. Sizin Müdahale Edebileceğiniz Bir Durum Söz Konusu Değildir.

  FC Arıza Kodu:  Modül Ventilinin Kumanda Paneli De Arıza Mevcut Anlamına Geldiği Gibi Elektronik Kartta Da Sorun Olabilir. Viessmann Kombi Servisi'nden Destek Alınız.

  Vitodens 100 viessmann kombi arıza kodları

  0b Arıza Kodu :  Vitodens 100 Kombi Ekranında Bu Arıza Kodu Belirdi İse Isıtma Debisinin Suyu Düşük Diyebiliriz. Eşanjör Hava Yaptıysa Ya Da Su kendiliğinden algılandı Arızalandı İse Kombi Bu Arızayı Verebilir. Bu Durumda Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  OC Arıza Kodu :  Şebeke Geriliminin Düşük Yani Daireye Gelen Voltajın Düşük Durumda Olduğu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Sizlere Regülatör Kullanımını Önermekteyiz.

  10/18 Arıza Kodu :  Dış Hava Sıcaklıkünde Temassızlık Da Kısa Devre Gibi Durumlar Olduğu Ekranında Bu Arıza Kodları Belirmektedir. Bu Durumda Viessmann Servisi'ni Aramalı Yardım Almalısınız.

   30/38 Arıza Kodu: Kazanın Isı Sensöründe Kısa Devre Ya Da Temassızlık Olun Vitodens 100 Kombi Bu Hata Kodunu Vermektedir. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur Çünkü Sensör Değişimi Gerekmektedir. Böyle Bir Durumda Sizin Direk Olarak Viessmann Kombi Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  50/58 Arıza Kodu :

  Vitodens 100 Kombinin Kullanım Suyu Sensöründe Ya Temassızlığın Ya Da Kısa Devrenin Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kombiden Sıcak Su Alamazsınız. Ya Da Sorun Yaşarsınız. Çözüm İçin Viessmann Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  51/59 Arıza Kodu :  Kombinin Giriş Sıcaklık Ntc Sinde Ya Temassızlığın Ya Da Kısa Devrenin Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Teknik Destek Ve Yardım İçin Viessmann Servisi'ne Ulaşmanız Gerekmektedir.

  A9 Arıza Kodu :  Oda Termostatı İletinin Kurulamadığı İletişime Geçilme Belirtmediği Arıza Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapılabilecek Bir İşlem Yoktur. Servisin Görmesi Gerektiği İçin Viessmann Teknik Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  viessmann kombi   Vitodens 100 Ariza Kodları , Vitodens 100 Kombi Kodları

  Vitodens 100 Hata Kodları Nelerdir

  E4 Arıza Kodu :  Cihaz Ekranında Beliren E4 Arıza Hatası Besleme Gerilim Sorunu Anlamındadır. Bu Durumda Şebeke Adaptöründe Sorun Var Diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi İle Görüşmeli Yardım Almalısınız.

  E6 Arıza Kodu:  Vitodens 100 Kombide Beliren E06 Arıza Uyarısı Kombinin Su Basınının Düşük Olduğu Anlamına Gelmektedir. Kombiye İhtiyacı Olan Suyu 1,5 Bar Değerinde Basarsanız Kombi Yeniden Çalışacak Sorun Çözüm olacak.

  B5/E5/F0 Arıza Kodu :  Vitodens 100 Kombide Dahili İç Hatanın Olduğu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Cihaz Resetlenmelidir. Reset Sonrası Cihazda Düzelme Olmaz İse Hangi Parçada Sorun Olduğu Konusunda Bilgiler Almak Ve Çözüm Sağlamak Adına Viessmann Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  F2 Arıza Kodu :  Vitodens 100 Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Kombi Fazla Isınma Seviyesini Geçmiş Bu Nedenle De Kendini Otomatik Olarak Kilitlemiş Demektir. Bu Durumda Bir Süre Kadar düzgün Çalışmasını Bekleyin. Cihaz Normale Dönmez Yine Aynı Uyarıyı Vermeye Devam Ederse Mutlaka Viessmann Teknik Servisi'ni Arayın.

  F3 Arıza Kodu :

  Brülörün Çalıştığını Ve Alev Sinyalinin Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Cihazı Tüketici Olarak Kez Resetlemeniz Gerekmektedir. Sorunun Hala Devam Ettiği Durumlarda Direk Olarak Viessmann Kombi Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  F4 Arıza Kodu:  Kombinin Ateşlemeyi Başarılı Bir Şekilde Yaptığını Yalnız Alevi Algılamaması Sebebi Yeniden Söndüğünü Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaza Birkaç Kez Reset Atmalısınız. Cihaz Düzelmezse; İyonda, Elektrotlarında, Gaz Valfinde Ya Da Elektronik Kartta Sorun Var Diyebiliriz. Bu Gibi Durumlarda Viessmann Servisi Aramalısınız.

  F5 Arıza Kodu:  Hava Prosestatında Sorun Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kombinin Hava Akımda Aksamlar Olur. Sorunun Çözüme Ulaşması İçin Viessmann Kombi Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  F7 Arıza Kodu :  Su Basınç Sensöründe Sorunun Meydana Geldiği Belirten Arıza Kodudur. Su Basınç Sensörü Değişimi Gerekebileceği İçin Cihaza Müdahale Etmemeli Servis Yardımı Almalısınız.

  F8 Arıza Kodu :  Vitodens 100 Kombinin Gaz Valfinin Kapanmayı Geç Yaptığını Belirten Arıza Kodudur.

  F9 Arıza Kodu :  Brülörün Devreye Girmesi Sırasında Fanın Devir Düşürmesi Ya Da Brülörün Beklediği Verimi Sağlamaması Gibi Durumlarda Kombi Bu Arıza Kodunu Vermektedir. Bu Durumda Sorunun Çözümlenmesi İçin Teknik Servis Yardımı Almanız Gerekmektedir.

  FA Arıza Kodu :  Fan Motorunun Sürekli Çalıştığı Yani Durması Gerekirken Durmadığı Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Fanın Rulmanları Dağılmış Ya Da Motorunda Teknik Bir Problem Oluşmuş Diyebiliriz. Tüketici Olarak Yapmanız Gereken Şey Viessmann Teknik Servisi'ni Aramak Yardım Almaktır.

  Fd Arıza Kodu :  Kombide Elektronik Kart Sorunu Olduğu Anlamına Gelen Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Sizin Müdahaleniz Gerekmez. Elektronik Kartla Alakalı Tamir Ya Da Değişim İşlemi Gerekeceği İçin Viessmann Servisi'ni Aramalı Yardım Almalısınız.

  FE Arıza Kodu:  Kombi İçinde Tüm Parçaların Bağlantılı Olduğu Elektronik Kartta Sorun Olabilir Ya Da Elektronik Kart Devreye Girmediğinde Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirlenmektedir. Bu Dürümde Fişili Değiliz Takımız. Sıradan Fişini Kontrol Esin. Fiş Takılı Ve Hiçbir Sorunu Yok İse Elektronik Kartta Olabilir.

  Vitodens 200

  OF Arıza Kodu :  Viessmann Vitodens 200 Kombi Ekranında Bu Uyarı Belirdiği Zaman Kombinin Bakıma İhtiyacı Var Demektir. Bu Durumda Kombi Bakım Talebinde Bulunmak Adına Vitodens 200 Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  10/18 Arıza Kodu:  Dış Hava Sıcaklığının Kontrolünü Yapan Dış Hava Sensöründe Ya Kısa Devre Ya Da Temassızlık Olun Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirlenmektedir. Sensör Değişimi Gerekeceği İçin Viessmann Servisi'ni Arayarak Yardım Almalısınız.

  20/28 Arıza Kodu :  Kontrol İşleminin Gidiş Isı Sensörü Olmaksızın Devam Ettiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sıcaklık Sensöründe Temassızlık Da Olabilir Kısa Devre De Olabilir. Sizin Viessmann Kombi Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  30/38 Arıza :  Vitodens 200 Kombinin Kazanının sıcaklığında Ya Temassızlık Ya Da Kısa Devre Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sensör Değişimi Gerekmektedir. Sorunun Hem Teşhisi Hem De Tespiti İçin Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  viessmann kombi Vitodens 200 Kombi Kodları, Vitodens 200 Hata Kodları

  Vitodens 200 Ariza Kodlarının Açıklamaları

  40 Arıza Kodu:  Kombinin Isıtma Devresinin Sensöründe Kısa Devre Olduğunuten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensör Değişimi Gerekebilir Diyebiliriz. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Teknik Servisi'ni Arayarak Yardım Talebinde Bulunmalısınız.

  48 Arıza Kodu :  Viessmann Vitodens 200 Kombi 48 Arıza Kodu Veriyorsa Vanalı Isı Devresinde Gidiş Isı Sensöründe Ya Temassızlık Ya Da Kopma Vartir. Bu Durumda Sensörün Değişimi Gerekeceği İçin Sizin Direk Viessmann Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  50/51/58 Arıza Kodu :  Vitodens 200 Kombinin Sıcaklık, Besleme Ya Da Konforunda Ya Devre Ya Da Temassızlık Olduğunda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodları Belirmektedir. Böyle Bir Durumda Sensör Değişimi Gerekebilir. Bunun İçin De Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalı Yardım Almalısınız.

  59 Arıza Kodu:  Sıcaklık Giriş Sensöründe Temassızlık Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Sensörün Değişimi İle Sorun Çözümlenebilir. Yalnız Öncesinde Cihaz Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  93/9B Arıza Kodu :  Vitodens 200 Kombide Sensörlerde Kısa Devre Ya Da Temassızlık Yaşandığı Zaman Ekranda Beliren Arıza Kodudur. Tüketici Olarak Viessmann Servisi'ni Aramalı Sensör Değişimi İçin Yardım Talebinde Bulunmamalısınız.

  A7 Arıza Kodu :  Vitodens 200 Kombide Kullanım Ünitesinde Problem Olduğu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kontrol Arıza İşletmesi Söz Konusudur. Sorunun Çözümlenmesi İçin Viessmann Teknik Servisi'ni Aramalısınız.

  B1 Arıza Kodu :

  Viessmann Kombide Brülör İşletmesi Blokaj Sorunu Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Tüketici Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalıdır.

  B7 Arıza Kodu:  Vitodens 200 Kombide B7 Arıza Kodu Belirdi İse Kazan Kodlama Fişi Takılı Değildir. Bunun Yanı Sıra Arıza Ya Da Yanlış Takılma Söz Konusu Olabilir Da Cihaz Bu Uyarı Kodunu Verebilir. Konu Hakkında Yardım Almak İçin Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  Ba  İletişim Kodu Bağlantısı : Vanası Sıcaklık Devresinin Setinde Kopukluğu Olduğunda Vitodens 200 Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Servis Çağırmanız Gereken Bir Durum Olduğu İçin Viessmann Teknik Servisi'ni Aramalı Yardım Almalısınız.

  Bc/Bd Arıza Kodu :  Vitodens 200 Kombinin Oda Termostatı İle Bağlantı Kura olmadığını Belirten Uyarı Kodudur. Yani Oda Termostatı İle Kombi Arasında İletişim Sorunu Var Diyebiliriz. Sorunun Biran Önce Çözümlenmesi İçin Viessmann Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir.

  Be Arıza Kodu :  Oda Termostatı Bağlantısı Yanlış Yapıldığında Ya Da Kodlama Hatası Olduğunda Vitodens 200 Kombi Ekranında Be Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Oda Termostatı Vitotrol İle İletişimini Sağlayamayız Diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi İle Görüşmeli Oda Termostatını Kontrol Ettirmelisiniz.

  Bf/CF Arıza Kodu :

  İletişim Modülünün Yanlış Bağlantısının Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Yapabileceğiniz Tek Şey Viessmann Kombi Servisi'nden Yardım Almaktır.

  C2 Arıza Kodu :  Vitedens 200 Kombinin Güneş Enerjisi Sensörü İle İletişime Geçemediğini Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kendim Arızalı Olduğunu Ve Değişime İhtiyaç Duyduğunu söyleyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi'ni Arayarak Yardım İsteyiniz.

  C6/C7 Arıza Kodu :  Kombide Mevcut Olan Ve Kombinin Devir Daim İşlemini Yapan Pompasında Olduğunu Ya Da İletişim Hatası Olduğunu Belirten Arızasıdur. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmeden Viessmann Teknik Servisi'ni Aramalısınız.

  Cd Arıza Kodu :  Vitocom 100'de Bilgi Alış Verişinin Olmadığını İletişim Sorununun Yaşandığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumun Çözümü İçin Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  CE Arıza Kodu :

  Vitodens 200 Kombide Harici Ek Bağlantı Modununde İletişim Kopukluğu Yaşandığı Anlamına Gelen Arıza Kodudur. Bu Durum Sebebi İle Modülden Bilgi Alınamaz. Bu Durumun Çözümlenmesi İçin Viessmann Teknik Servisi Aramalısınız.

  Da/Db Arıza Kodu :  Oda Sıcaklıkünde Kısa Devrenin Olduğu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kontrol İşletmesi Odanın sıcaklığından Bağımsız Durumda Diyebiliriz. Servisin Müdahale Etmesi Gereken Bir Durumdur.

  Dd / De Arıza Kodu:  Vitodens 200 Kombide Oda Sıcaklığından Bağımsız Durumda Olan Kontrol Devresinin Sıcaklık Sensöründe Temassızlık Söz Konusu Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Problemin Ortadan Kalkması İçin Viessmann Kombi Servisi'ni Aramanız Gerekmektedir.

  E4 Arıza Kodu :  Vitodens 200 Kombide Besleme Gerilim Problemi Olduğu Belirtildi Arıza Kodudur. Bu Durumda Voltajlarla Alakalı Sorun Da Olabilir. Bu Durumun Tespit Edilmesi Ve Çözümlenmesi İçin Viessmann Servisi'ni Arayınız.

  B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu :

  Kombi İç Hata Sorunu Yaşattığında Kombi Ekranında Bu Hata Kodlarından Biri Yer Almaktadır. Aynı Anlama Gelen Bu Hata Kodlarından Biri Kombi Ekranında Belirir İşe Viessmann Kombi Servisi'ni Arayın.

  F2 Arıza Kodu:  Kombinin Maksimum Sıcaklık Sınırlayancı Aşınmış Durumda Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Olarak Bir Süre Kadar Sorunun Düzelmesini Bekleyin. Sorun Düzelmez Şayet Devam Ederse Direk Olarak Viessmann Teknik Servisi Aramalısınız.

  F3 Arıza Kodu :

  Brülörün Devreye Girip Çalıştığını Aynı Zamanda Alev Sinyalini Verdiği Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirlenmektedir. Bu Durumda Bir Süre Kadar Bekleyin Cihazın Kendiliğinde Düzelme Olasılığı Vardır.

  F4 Arıza Kodu :  Vitodens 200 Kombinin Ateşleme Geldiğinde Alevi Algılama Belirttiğini Arıza Kodudur. Bu Durumda Kombiyi Kapatıp Yeniden Açın Yani Kombiye Reset Atın. Sorunun Düzelmemesi Gibi Durumlarda İyonizasyonunda, Gaz Valfinde Ya Da Elektrotlarında Sorun Olabileceğini Söyleyebiliriz. Böyle Bir Durumda Viessmann Servisi'ni Aramanız Yardım İstemeniz Gerekmektedir.

  F5 Arıza Kodu :  Brülör Devreye Girip Çalıştığı Zaman Hava Prosesatı Açılmıyor Ya Da Ateşleme Hızına Ulaştığı Zaman Kapanmıyor İse Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Bu Durumda Sorunun Çözüme Ulaşması Açısından Viessmann Kombi Servisi'ni Aramalısınız.

  F6 Arıza Kodu :

  HEMEN ARA 05525070683
Diğer Servisler